release-notes - en to tr translation catalogue (197 entries)

en: What's New For Developers
tr: Geliştiriciler İçin Neler Yeni

en: The GNOME 2.12 Development Platform provides a stable base for third-party software developers, and for the GNOME Desktop itself. GNOME 2.12 adds some user-visible and API improvements, while maintaining backwards compatibilty and API-stability. It also makes it easier to develop applications that run on Unix and Windows, and use important standards to interoperate with other desktops.
tr: GNOME 2.12 Geliştirici Platformu üçüncü parti yazılım geliştiricileri ve GNOME Masaüstünün kendisi için kararlı bir temel sağlıyor. GNOME 2.12 kullanıcıya görünebilen ve API gelişmeleri ekliyor, aynı zamanda geriye dönük uyumluluk ve API-kararlılığı sağlanıyor. Bununla birlikte Unix ve Windows üzerinde çalışabilen uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştıran ve diğer masaüstleri ile ortak çalışmayı mümkün kılan standartları kullanıyor.

en: GTK+ Improvements
tr: GTK+ Gelişmeleri

en: GTK+ now uses the freedesktop Cairo drawing API, making custom widget drawing easier to implement and allowing new effects. In the near future, this should allow GNOME to use new graphics effects and take advantage of hardware acceleration, as well as improving our printing APIs.
tr: GTK+ artık Cairo çizim API'sini kullanıyor, bu parçacık çizimini daha kolay hale getiren ve yeni etkiler vermeyi sağlayan bir API. Yakın bir gelecekte, bu GNOME'un yeni grafik etkilerini kullanmasını ve donanın hızlandıcılarının faydalarından yararlanmasını aynı zamanda yazdırma API'lerinin gelişmesini sağlayacak.

en: Drag and drop handling has been improved and now previews blocks of text when you drag them.
tr: Taşı ve bırak işleme daha da gelişti ve artık taşıdığınız metinlerin önizleme bloklarını görebileceksiniz.

en: In GNOME 2.12, <ulink url="http://www.gtk.org">GTK+</ulink> 2.8 provides some interesting user-visible features, such as <placeholder-1/>
tr: GNOME 2.12'de <ulink url="http://www.gtk.org">GTK+</ulink> 2.8 bazı kullanıcıya görünen enterasan özellikleri de içeriyor, örneğin <placeholder-1/>

en: GtkFileChooser can now display a file-overwrite confirmation dialog when in save mode.
tr: GtkFileChooser artık dosyanın üzerine yazma onay penceresini kayıt kipindeyken gösteriyor.

en: GtkWindow can have an urgency hint, instructing the window manager to, for instance, flash the window title.
tr: GtkWindow acillik ipucuna sahip olabiliyor, bu pencere yöneticisine pencere başlığını yanıp söndürme gibi komutlar verebiliyor.

en: GtkIconView now implements the GtkLayout interface, and can render items via GtkCellRendererCells.
tr: GtkIconView artık GtkLayout arayüzünü uyguluyor, ve öğeleri GtkCellRendererCells aracılığıyla tarayabiliyor.

en: GtkTextView now allows you to set a background color for pargraphs, and you can now skip over invisible text when iterating.
tr: GtkTextView artık paragraflar için arkaplan rengi ayarlamaya izin veriyor, ve artık ilerlerken görünmeyen metinleri atlayabiliyorsunuz.

en: GtkScrolledWindow has functions to get the scrollbars.
tr: GtkScolledWindow artık kaydırma çubuğu almayı sağlayan işlevlere sahip.

en: GtkMenu now supports vertical (rotated) menus, and it can ignore keyboard focus, for special applications such as the onscreen keyboard.
tr: GtkMenu artık dikey (dönen) menüleri destekliyor, klavye odağını yok sayabiliyor ekran klavyesi gibi özel uygulamak için yok sayabiliyor.

en: GtkEntryCompletion's popup menu may now be wider than the Entry, and the popup can be avoided when there is only a single match.
tr: GtkEntryCompletion açılan menüsü artık Girişten daha geniş olabiliyor, ve tek bir eşleme olduğu zaman açılan menü kullanılmayabiliyor.

en: GtkAboutDialog's license text can now be wrapped.
tr: Artık GtkAboutDialog'un lisans metni bölünebiliyor.

en: GtkToolButton can now use named icons from icon themes, and these iscons may also be used when dragging.
tr: GtkToolButton artık isimlendirilmiş simgeleri simge temalarından alabiliyor, ve bu simgeler taşıma esnasında kullanılabiliyor.

en: GtkSizeGroup can ignore hidden widgets.
tr: GtkSizeGroup saklı parçacıkları yok sayabiliyor.

en: In addition to these changes, which all GTK-based applications can use without recompilation, several new APIs have been added to make developement even easier. These include: <placeholder-1/>
tr: GTK uygulamalarının tekrar derlenmeden kullanabilecekleri bu değişikliklere ek olarak bazı yeni API'ler gelişimi kolaylaştırmak için eklendi. Bunlar: <placeholder-1/>

en: See also the full list of the <ulink url="http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/gtk/ix06.html">new API in GTK+ 2.8</ulink>.
tr: Ayrıca tam listeyi <ulink url="http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/gtk/ix06.html">GTK+ 2.8 içindeki yeni API'ler</ulink> bağından edinebilirsiniz.

en: Cross-platform
tr: Çapraz Platform

en: The GTK+ library is already popular among developers who need to support multiple platforms, including Microsoft Windows as well as Linux and UNIX. For instance, artists may edit their images using GIMP and Inkscape on either Linux or Windows.
tr: GTK+ kütüphanesi Microsoft Windows, Linux ve UNIX platformalrını da içeren birden fazla platform üzerinde yazılım desteğine ihtiyaç duyan geliştiriciler arasında oldukça popüler. Örneğin, sanatçılar resimlerini GIMP ve Inkspace üzerinde Linux'de ya da Windows'ta düzenleyebilirler.

en: And now many more GNOME libraries, including ORBit2, libbonobo, libgnome, libbonoboui, libgnomeui and gnome-vfs, can build on Microsoft Windows, making it easier to build and distribute GNOME applications on that platform. While this support is not yet complete, it may be sufficient for some applications, and is expected to be complete in the next release of GTK+ and GNOME.
tr: Artık ORBit2, libbonobo, libgnome, libbonoboui, libgnomeui ve gnome-vfs kütüphanelerini içeren daha fazla GNOME kütüphaneleri Microsoft Windows üzerinde derlenebiliyor ve bu GNOME uygulamalarnı bu platform üzerinde dağıtımını kolaylaştırıyor. Bu destek henüz tam olarak bitmiş olmasa da, bazı uygulamalar için yeterli ve GTK+ ve GNOME'un sonraki sürümlerinde bitmiş olması bekleniyor.

en: Standards Compliance
tr: Standart Uyumluluğu

en: GNOME works closely with groups such as <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards">freedesktop.org</ulink>. Standards support is a big plus for GNOME developers and users. Interoperability support improves the user experience by allowing GNOME, KDE, and other applications to work together more easily, and following open specifications helps ensure that user data is not trapped in proprietary formats.
tr: GNOME <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards">freedesktop.org</ulink> gibi gruplarla yakın çalışıyor. Standart uyumluluğu GNOME geliştiricileri ve kullanıcıları için büyük bir kazanım. Açık belirtimleri kullanmak kullanıcı bilgilerinin şirkete ait bir biçimde tıkalı kalmamasını sağlarken GNOME, KDE ve diğer uygulamaların birbirleri ile uyumlu daha kolay çalışmasını sağlıyor.

en: GNOME developers are working hard with other members of the free software community through Freedesktop.org on the development of standards to allow interoperability. Those standards include: <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/shared-mime-info-spec">shared MIME database</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/icon-theme-spec">icon themes</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/recent-file-spec">recent files</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards_2fmenu_2dspec">menus</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards_2fdesktop_2dentry_2dspec">desktop entries</ulink>, <ulink url="http://triq.net/~jens/thumbnail-spec/index.html">thumbnail management</ulink>, and the <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/systemtray-spec">system tray</ulink> specifications. In addition, GNOME supports <ulink url="http://www.omg.org/">CORBA</ulink>, <ulink url="http://www.w3.org/XML/">XML</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/XDND">Xdnd</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/wm-spec">EWMH</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/xembed-spec">XEMBED</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/xsettings-spec">XSETTINGS</ulink>, and <ulink url="http://www.xfree86.org/current/xsmp.html">XSMP</ulink>.
tr: GNOME geliştiricileri özgür yazılım topluluklarıyla Freedesktop.org sayesinde standartların gelişmi ve birbiri ile rahat çalışabilme konularında çok sıkı çalışıyor.Bu standartlar şunlar:<ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/shared-mime-info-spec">paylaşılan MIME veritabanı</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/icon-theme-spec">simge temaları</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/recent-file-spec">en son dosyaları</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards_2fmenu_2dspec">menüler</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/wiki/Standards_2fdesktop_2dentry_2dspec">masaüstü girişleri</ulink>, <ulink url="http://triq.net/~jens/thumbnail-spec/index.html">küçük resim yönetimi</ulink>, ve <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/systemtray-spec">sistem uyarı alanı</ulink> belirtimleri. Buna ek olarak, GNOME <ulink url="http://www.omg.org/">CORBA</ulink>, <ulink url="http://www.w3.org/XML/">XML</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/XDND">Xdnd</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/wm-spec">EWMH</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/xembed-spec">XEMBED</ulink>, <ulink url="http://www.freedesktop.org/Standards/xsettings-spec">XSETTINGS</ulink>, ve <ulink url="http://www.xfree86.org/current/xsmp.html">XSMP</ulink> destekliyor.

en: What's New For Administrators
tr: Yöneticiler İçin Neler Yeni

en: GNOME 2.12 has new features to make life easier for system administrators, including users who manage their own computers.
tr: GNOME 2.12 sistem yöneticilerinin ve kendi bilgisayarını yöneten kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni özelliklere sahip.

en: Improvements for Sabayon
tr: Sabayon için Gelişmeler

en: As part of the work to support the <ulink url="http://www.gnome.org/projects/sabayon/">Sabayon</ulink> user profile manager, GNOME startup reads and touches fewer settings. Besides small performance gains, this means that GNOME 2.12 is easier to administer than ever, particularly in combination with Sabayon, which while not officially part of GNOME, makes setting up user profiles for GNOME very easy.
tr: <ulink url="http://www.gnome.org/projects/sabayon/">Sabayon</ulink> kullanıcı profili yöneticisini desteklemenin bir parçası olarak GNOME başlangıçta çok az ayarı okuyor ve dokunuyor. Ufak performans kazançlarının yanında bu GNOME 2.12'nin her zamankindan daha kolay yönetilebilir olduğu anlamına gelir. Özellikle GNOME'un resmi olarak parçası olmayan Sabayon ile  GNOME için kullanıcı profili ayarlamayı çok kolay hale getirir.

en: Menu Editor
tr: Menü Düzenleyicisi

en: GNOME's Applications menu now uses the freedesktop menu specification, so applications can be installed easily regardless of the desktop environment used. GNOME 2.12 has a simple tool for editing the menu and, because the infrastructure is standards compliant, other 3rd-party tools are becoming available.
tr: GNOME'un Uygulamalar menüsü artık freedesktop'un menü belirtimlerini kullanıyor, böylelikle uygulamalar masaüstü ortanımdan bağımsız olarak yüklenebilir. GNOME 2.12 menüleri düzenlemek için basit bir araca sahip, ayrıca alt yapı standartlarla uyumlu olduğu için üçüncü parti araçların var olması da mümkündür.

en: The Menu Editor
tr: Menü Düzenleyici

en: The Menu Editor.
tr: Menü Düzenleyici.

en: System Tools
tr: Sistem Araçları

en: The system tools allow you to configure your system clock and your network connection, as well as manage the users and groups on your system. At present, these system tools are most appropriate for single computers rather than large networks of computers.
tr: Sistem araçları sistem saatinizi ve ağ bağlantı ayarlarınızı aynı zamanda sisteminizdeki kullanıcıları ve grupları yönetmenizi sağlar. Şu anda, bu sistem araçları büyük bilgisayar ağlarından daha çok tek bilgisayarlar için uygundur.

en: GNOME 2.12 provides a new Services Administration tool, which allows you to choose which services will be started when the computer starts.
tr: GNOME 2.12 yeni bir Servis Yönetimi aracı sağlıyor, bu bilgisayar başladığında hangi servislere izin verdiğinizi seçmenizi sağlıyor.

en: The Services Administration tool
tr: Servis Yönetimi aracı

en: The Services Administration tool.
tr: Servis Yönetimi aracı.

en: Log Viewer
tr: Günlük Görüntüleyici

en: The GNOME log viewer makes investigation easier by showing all logs in one tabbed window and allowing you to browse logs in a calendar. The new version navigator also helps when viewing archived logs.
tr: GNOME günlük görüntüleyici sekmeler içinde günlükleri göstererek ve günlükleri bir takvim içinde göz attırarak incelemeleri kolaylaştırır. Yeni sürüm gezgini arşivlenmiş günlüklerin görüntülenmesine yardımcı olur.

en: The Log Viewer
tr: Günlük Görüntüleyici

en: The Log Viewer, with calendar.
tr: Günlük Görüntüleyici, takvim ile.

en: What's New For Users
tr: Kullanıcılar İçin Neler Yeni

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Look and Feel
tr: Görünüş

en: GNOME 2.12 introduces a new standard theme, also known as "ClearLooks", making your desktop more attractive while remaining simple and uncluttered.
tr: GNOME 2.12 masaüstünüz daha çekici gösteren ancak aynı zamanda basit ve daha az dağınık olmasını sağlayan ve "Temiz Bakışlar" olarak bilinen yeni bir standart tema içeriyor.

en: Attractive, friendly, simple: the new default theme.
tr: Çekici, kolay, basit: yeni öntanımlı tema.

en: The new default theme
tr: Yeni öntanımlı tema

en: The File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: The file manager, also known as Nautilus, has several user interface improvements in GNOME 2.12. Most noticeably, the list view can now show files in directories, allowing you to navigate down to a sub-folder and open a new folder window only when necessary. Also for your convenience, the Bookmarks menu now shows the same locations as the File Chooser dialog.
tr: Dosya yöneticis, Nautilus olarak da bilinir, GNOME 2.12 ile birlikte bir çok kullanıcı arayüzü yenilikleri içeriyor. En belirgin olarak, liste görünümü artık dosyaları klasörler içinde gösterebiliyor, bu alt dizinlere ulaşmanızı ve sadece gerektiğinde klasör açmanızı sağlıyor. Ayrıca rahatınız için, artık Yer imleri menüsü Dosya Seçici penceresi ile aynı konumları gösteriyor.

en: In GNOME 2.12, dragging text from an application to a folder window will save you time by creating a new text document. You'll also notice that GNOME now shows a preview of the text being dragged, instead of just an icon.
tr: GNOME 2.12'de bir uygulamadan metni bir klasör penceresine taşımak yeni bir metin belgesi oluşturarak size vakit kazandırıyor. Ayrıca GNOME'un artık sadece simge yerine taşınan metinin önizlemesini gösterdiğini de göreceksiniz.

en: clean-cut and powerful: the Nautilus file manager
tr: temiz-kesim ve güçlü: Nautilus dosya yöneticisi

en: The file manager
tr: Dosya yöneticisi

en: Places and Bookmarks may be displayed in a sidepane.
tr: Yerler ve Yer imleri yan panel içinde gösterilebilir.

en: The location is now shown with the GNOME's path bar instead of a text entry. The text path is still available via the Control-L keyboard shortcut.
tr: Konum artık metin girişi yerine GNOME'un yol çubuğu ile gösteriliyor. Metin ile ile yol ise Kontrol-L klavye kısayolu ile hala mevcut.

en: There are also major improvements to the browse mode, making it similar to GNOME's existing File Chooser dialog: <placeholder-1/>
tr: Ayrıca göz atma kipinde de GNOME'un mevcut Dosya Seçici penceresine benzemesine neden olan bir çok yenilik var: <placeholder-1/>

en: GNOME's simple CD-burning feature can now copy Audio CDs as well as data CDs. Just right-click on the CD after inserting it.
tr: GNOME'un basit CD yazma özelliği artık Ses CD'lerini veri CD'leri ile birlikte kopyalayabiliyor. Sadece CD'yi taktıktan sonra üzerine sağ tıklayın.

en: Clipboard
tr: Pano

en: GNOME now remembers data that you copy, even when you close the window from which it was copied. This long-standing problem has finally been solved without the performance problems usually associated with clipboard daemons, by allowing applications to explicitly request the use of this feature.
tr: GNOME artık kopyaladağınız veriyi kopyaladığınız pencere kapatılmış olsa bile hatırlıyor. Bu uzun zamandır süregelen sorun uygulamaların bu özelliği kullanmayı belirgin olarak belirtmesine imkan sağlayarak ve pano servisleri gibi performans sorunları oluşturmadan sonunda çözüldü.

en: The Panel
tr: Panel

en: The panel, which you normally see at the top and bottom of the screen, allows you to start applications and control various aspects of your environment. In GNOME 2.12 vertical panels with menus are possible, thanks to the rotated menus.
tr: Normalde ekranın üztünde ve altında görünen panel, uygulamaları başlatmanızı ve ortamınızdaki kimi yönleri değiştirmenize olanak sağlıyor. GNOME 2.12'de döene menüler sayesinde dikey panellerde menüler artık mümkün.

en: You might also notice that applications may now flash their names in the Window List, to indicate that they are ready. For instance, an instant messenger application could flash its icon when a friend sends a message.
tr: Ayrıca artık Pencere Listesi'nde uygulamaların hazır olduklarını belirtmek için yanıp söndüklerini de görebilirsiniz. Örneğin, anında mesajlaşma uygulaması arkadaşınız bir ileti gönderdiğinde yanıp sönebilir.

en: The GNOME Panel
tr: GNOME Paneli

en: A vertical panel
tr: Bir dikey panel

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Video Player
tr: Video Oynatıcı

en: GNOME's "Totem" video player, uses GNOME's GStreamer multimedia framework. In GNOME 2.12, the video player now has a playlist sidebar instead of a separate window, and supports DVD menus and subtitles.
tr: GNOME "Totem" video oynatıcı GNOME'un GStreamer çokluortam yapısını kullanır. GNOME 2.12'de video oynatıcı çalma listesini ayrı bir pencere yerine yan panelde tutuyor ve DVD menüleri ve alt yazılarını destekliyor.

en: The video player
tr: Video oynatıcı

en: The Totem video player.
tr: Totem video oynatıcı.

en: CD Ripping
tr: CD Aktarma

en: GNOME's CD ripper easily extracts audio from CDs for later playback on your PC or portable music player. And now, you can play tracks before extracting them. This latest version can also extract files to networked servers or removable devices, using GNOME's VFS system.
tr: GNOME CD aktarıcı bilgisayarınızda ya da taşınabilir müzik çalıcınızla daha sonra dinlemek üzere seslerı CD'lerden bilgisayara aktarır. Son sürümü ağ sunucularına ve ayrılabilir araçlara da GNOME VFS kullanarak aktarma yapabiliyor.

en: The audio extractor
tr: Ses aktarıcı

en: The audio extractor.
tr: Ses aktarıcı.

en: Web Browser
tr: Web Tarayıcı

en: A Find Bar, as seen in Firefox, and previously available as an Epiphany extension. This allows you to find text on the page, without hiding the page behind a dialog window.
tr: Daha önce Epiphany eklentisi olarak bulunan Bul Çubuğu, FireFox'da olduğu gibi. Bu sayfalar üzerinde sayfayı bul penceresi ile kapatmadan arama yapmanızı sağlar.

en: Clearer error messages, shown directly in the browser.
tr: Daha temiz hata mesajları, doğrudan tarayıcının içinde gösteriliyor.

en: Use of the standard GNOME printing system.
tr: GNOME standart baskı sisteminin kullanımı.

en: Bookmarks can be easily shared over the network.
tr: Yer imleri ağ üzerinde rahatça paylaştırılabiliyor.

en: GNOME's "Epiphany" web browser is based on Mozilla yet integrates fully with the GNOME desktop environment. Improvements in 2.12 include <placeholder-1/>
tr: GNOME'un "Epiphany" web tarayıcısı GNOME masaüstü ortamı ile tamamen uyumlu ve Mozilla tabanlıdır. 2.12 ile gelen gelişimler <placeholder-1/>

en: The web browser
tr: Web tarayıcı

en: The web browser.
tr: Web tarayıcı.

en: GNOME's integrated Email and Groupware client, Evolution, supports traditional mail setups as well as Novell Groupwise and Microsoft Exchange. With Evolution you can read, write, and manage your emails, contacts, and calendar events.
tr: GNOME's entegre E-posta ve Goupware istemcisi, Evolution, geleneksel posta kurulumları ile Novell Groupwise ve Microsoft Exchange destekliyor. Evolution ile mektup okuyabilir, yazabilir ve e-postalarınızı, bağlantılarınızı, takvim olaylarını yönetebilirsiniz.

en: In GNOME 2.12 evolution now has an easier-to-use menu layout and an improved attachments bar, and allows inline PGP encryption and PGP signatures. In addition, the calendar now allows delegation of your meeting attendance.
tr: GNOME 2.12 evolution artık daha kolay kullanılabilen menü düzenine sahip ve gelişmiş ekler çubuğu içeriyor, satır arası PGP şifreleme ve PGP imzalara izin veriyor.

en: Groupwise proxy and IMAP accounts are now supported, and some compatibility problems were solved for people also using Mozilla Thunderbird with IMAP.
tr: Groupwise vekili ve IMAP hesapları artık destekleniyor, ve Mozilla Thunderbird ve IMAP ile alakalı uyumluluk sorunları artık çözüldü.

en: The email client
tr: E-posta istemcisi

en: The Evolution email client.
tr: Evolution e-posta istemcisi.

en: Control Center
tr: Kontrol Merkezi

en: About Me
tr: Benim Hakkımda

en: GNOME now has a new About Me control panel in which you can enter your personal details, such as your telephone numbers, address, email address, and instant-messenger IDs, instead of repeating the information in several applications. You can also change your password here.
tr: GNOME artık her uygulamada tekrar tekrar yazmak yerine telefon numaralarınızö adresiniz e-posta adresiniz ve anında mesajlaşma ID'leriniz gibi kişisel bilgilerinizi yeni Benim Hakkımda kontol paneli içerisinde saklıyor.

en: The About Me control panel.
tr: Benim Hakkımda kontrol paneli.

en: Mouse Preferences
tr: Fare Tercihleri

en: The Mouse Preferences control panel now allows you to change your cursor theme.
tr: Fare Tercihleri kontrol paneli artık imleç temasını değiştirmenize olanak sağlıyor.

en: The Mouse Preferences control panel, showing cursor themes.
tr: Fare Tercihleri kontrol panali, imleç temalarını gösteriyor.

en: Utilities
tr: Araçlar

en: The GNOME utilities have some improvements, such as:
tr: GNOME araçları bazı gelişimlere sahip, örneğin:

en: Document Viewer
tr: Belge Görüntüleyici

en: GNOME 2.12 has a new document viewer, also known as "Evince;" to replace the previously separate PDF and .ps document viewers. This new viewer is simpler and more convenient, with a useful search feature and the ability to show several pages at once.
tr: GNOME 2.12 eskiden sahip olduğu farklı PDF ve .ps belge görüntüleyicileri yerine "Evince" olarak bilinen yeni belge görüntüleyiciye sahip. Bu yeni görüntüleyici daha basit, daha rahat ve kullanışlı arama özelliği ve farklı sayfaları aynı anda gösterme özellikleri içeriyor.

en: The document viewer.
tr: Belge görüntüleyici.

en: Image Viewer
tr: Resim Görüntüleyici

en: The GNOME image viewer can now show pictures with color correction, using ICC profiles.
tr: GNOME resim görüntüleyici artık resimleri ICC profilleri kullanarak renk düzelmesi ile gösterebiliyor.

en: The image viewer.
tr: Resim görüntüleyici.

en: Help Viewer
tr: Yardım Görüntüleyici

en: GNOME's Help Viewer, Yelp, now uses the same engine as Epiphany, the web browser. The look, feel, speed and stability of Yelp have been vastly improved.
tr: GNOME'un Yardım Görüntüleyici Yelp artık web tarayıcısı olan Epiphany ile aynı aracı kullanıyor. Yelp'in görünümü, hızı, kararlılığı büyük bir oranda gelişti.

en: Yelp also has improved support for locale specific formatting, allowing documentation to be rendered using language specific formatting rules, an excellent complement to the new documentation translation system, that allows translators to translate help documents as easily as applications.
tr: Yelp ayrıca gelişmiş yerele özgü biçimleme içeriyor. Bu sayede belgeler dile özgü biçimleme kurallarını kullanarak taranabiliyor. Bu özellik çeviricilerin belgeleri uygulamalar gibi çevirmesine olanak sağlayan yeni belgelendirme çeviri sistemine harika bir tamamlayıcı.

en: The help viewer.
tr: Yardım görüntüleyici.

en: Search
tr: Arama

en: The GNOME search tool now shows image thumbnails instead of just generic icons.
tr: GNOME arama aracı artık genel simgeler yerine resimlerin küçük hallerini gösteriyor.

en: The search tool, showing image thumbnails.
tr: Arama aracı, küçük resimleri gösteriyor.

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: The GNOME Dictionary now has a simplified user interface and presents the entries in an easier-to-read layout. You may now select the fonts used to show entries.
tr: GNOME Sözlüğü artık daha basit kullanıcı arayüzü ile ve girişleri daha kolay okunur bir düzende sunuyor. Artık girişlerin gösteriminde kullanılacak yazıtiplerini seçebilirsiniz.

en: The dictionary.
tr: Sözlük.

en: Games
tr: Oyunlar

en: GNOME's games put extra fun in the desktop. The Mines game has some improvements in GNOME 2.12 - for instance, the first click is guaranteed to clear a useful number of squares so you don't have to blindly click and hope you don't hit a mine, and an explosion graphic is drawn when you set off a mine.
tr: GNOME'un oyunları masaüstüne ek bir eğlence katar. Mayınlar oyunu GNOME 2.12'de yeniliklere sahip, örneğin ilk tıklama işe yarar miktarda kare temizlemeyi garantiliyor, böylece görmeden tıklayıp mayına rastlamamayı ummanıza gerek kalmıyor. Ayrıca bir mayını etkisiz hale getirirseniz patlama grafiği beliriyor.

en: Mines
tr: Mayınlar

en: The Mines game.
tr: Mayınlar oyunu.

en: Installing GNOME 2.12
tr: GNOME 2.12 Yüklemesi

en: For GNOME 2.12 we have a LiveCD, available from <ulink url="http://gnome.org/projects/livecd/">gnome.org/projects/livecd/</ulink>. The LiveCD allows you to try a full GNOME desktop on Linux without installing anything on your hard drive. This is the best way to see for yourself what's new.
tr: GNOME 2.12 için <ulink url="http://gnome.org/projects/livecd/">gnome.org/projects/livecd/</ulink> adresinden edinebileceğiniz bir LiveCD'miz var. LiveCD GNOME masaüstünü sabit diskinize Linux kurmanız gerekmeksizin tam olarak denemenize olanak sağlıyor. Bu nelerin yeni olduğunu görmenün en iyi yolu.

en: For actual use, we recommend that you install official packages, such as those for your Linux distribution. Vendors are likely to package GNOME 2.12 relatively quickly, and to release new versions soon that include GNOME 2.12.
tr: Gerçek kullanım için resmi paketleri yüklemenizi öneriyoruz. Örneğin Linux dağıtımınızla gelenleri. Üreticiler genellik GNOME 2.12'yi hızlıca paketler ve yeni sürümlerini yakın bir zamanda GNOME 2.12 ekleyerek çıkarırlar.

en: If you are brave and patient, and would like to build GNOME from source code to test the very latest versions and to provide feedback and improvements, we recommend a build tool such as the <ulink url="http://cipherfunk.org/garnome/">GARNOME</ulink> utility, for building from released tarballs, and <ulink url="http://www.freedesktop.org/Software/jhbuild">jhbuild</ulink>, for building from CVS.
tr: Eğer cesur ve sabırlıysanız, ve son sürümleri test etmek, geri besleme ve geliştirmeler sağlamak için GNOME'u kaynak kodlarından derlemeyi istiyorsanız <ulink url="http://cipherfunk.org/garnome/">GARNOME</ulink> gibi tar toplarını derleyen bir araç kullanmanızı tavsiye ediyoruz, CVS'den derlemek için de <ulink url="http://www.freedesktop.org/Software/jhbuild">jhbuild</ulink> kullanabilirsiniz.

en: Sysadmin, User, and Accessibility Guides
tr: Sistem Yöneticisi, Kullanıcı ve Erişilebilirlik Kılavuzları

en: Thanks to the efforts of the <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gdp/">GNOME Documentation Project</ulink>, GNOME 2.12 comes with comprehensive and professional documentation. Careful attention has been taken to detail using free software's most complete <ulink url="http://developer.gnome.org/documents/style-guide/">documentation style guide</ulink>. As in GNOME 2.10, each application shipped with GNOME 2.12 includes full user documentation.
tr: <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gdp/">GNOME Belgelendirme Projesi</ulink>'nin çabaları sayesinde, GNOME 2.12 kapsamlı ve profesyonel bir belgelendirme ile geliyor. Özgür yazılımın en hazır <ulink url="http://developer.gnome.org/documents/style-guide/">belgelendirme biçim kılavuzları</ulink> kullanılarak ayrıntılara ayrı bir özen gösterildi. GNOME 2.10'da olduğu gibi GNOME 2.12 ile gelen her uygulamanın tam bir kullanıcı belgelendirmesi var.

en: Learn to how to use GNOME with the Desktop User Guide. The User Guide and other documentation, including guides to system administration and GNOME's accessibility features, can be found on the <ulink url="http://www.gnome.org/learn/">GNOME Learn page</ulink>.
tr: GNOME'u nasıl kullanacağınızı Masaüstü Kullanıcı Kılavuzu ile öğrenin. Kullanıcı Kılavuzu ile sistem yönetim ve GNOME'un erişilebilirlik özelliklerini içeren kılavuzlar gibi diğer belgelendirmeleri <ulink url="http://www.gnome.org/learn/">GNOME Learn</ulink> sayfasından edinebilirsiniz.

en: Internationalization
tr: Yerelleştirme

en: Thanks to members of the worldwide <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gtp/">GNOME Translation Project</ulink>, under the leadership of Christian Rose and Danilo Šegan, GNOME 2.12 offers support for 43 languages (at least 80 percent of strings translated).
tr: Dünya genelinde üyelere sahip olan Christian Rose ve Danilo Šegan önderliğindeki <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/gtp/">GNOME Çeviri Projesi</ulink> sayesinde GNOME 2.12 43 dil desteği var (en az dizgilerin yüzde 80'i çevirilmiş). GNOME 2.12 Türkçe dilini tüm dizgiler çevirili olarak destekliyor.

en: Albanian (5 million speakers)
tr: Ermenice (5 milyon konuşan)

en: Brazilian Portuguese (175 million)
tr: Brezilya Portekizcesi (175 milyon)

en: Bulgarian (9 million)
tr: Bulgarca (9 milyon)

en: Catalan (7 million)
tr: Katanca (7 milyon)

en: Chinese Simplified (over 1 billion)
tr: Basitleştirilmiş Çince (1 milyarın üzerinde)

en: Chinese Traditional (40 million)
tr: Geleneksel Çince (40 milyon)

en: Czech (11 million)
tr: Çekce (11 milyon)

en: Danish (5.3 million)
tr: Danca (5.3 milyon)

en: Dutch (over 21 million)
tr: Flamenkçe (21 milyonun üzeri)

en: English (341 million)
tr: İngilizce (341 milyon)

en: Finnish (over 5 million)
tr: Fince (5 milyonun üzerinde)

en: French (over 75 million)
tr: Fransızca (75 milyonun üzerinde)

en: Galician (3 million)
tr: Galice (3 milyon)

en: German (100 million)
tr: Almanca (100 milyon)

en: Greek (15 million)
tr: Yunanca (15 milyon)

en: Gujarati (46 million)
tr: Gujarati (46 milyon)

en: Hindi (370 million)
tr: Hintçe (370 milyon)

en: Hungarian (14.5 million)
tr: Macarca (14.5 milyon)

en: Indonesian (230 million)
tr: Endonezya Dili (230 milyon)

en: Italian (60 million)
tr: İtalyanca (60 milyon)

en: Japanese (over 125 million)
tr: Japonca (125 milyonun üzerinde)

en: Korean (75 million)
tr: Korece (75 milyon)

en: Lithuanian (4 million)
tr: Litvanyace (4 milyon)

en: Macedonian (2 million)
tr: Makedonca (2 milyon)

en: Malay (over 17 million)
tr: Malay Dili (17 milyon)

en: Nepali (16 million)
tr: Nepal Dili (16 milyon)

en: Norwegian Bookmal (5 million)
tr: Norveçce Bookmal (5 milyon)

en: Polish (44 million)
tr: Lehçe (44 milyon)

en: Portuguese (43 million)
tr: Potekizce (43 milyon)

en: Punjabi (60 million)
tr: Panjabi (60 milyon)

en: Romanian (26 million)
tr: Romence (26 milyon)

en: Russian (170 million)
tr: Rusça (170 milyon)

en: Serbian (10 million)
tr: Sırpça (10 milyon)

en: Slovak (5 million)
tr: Slovakça (5 milyon)

en: Spanish (over 350 million)
tr: İspanyolca (350 milyonun üzerinde)

en: Swedish (9 million)
tr: İsveççe (9 milyon)

en: Tamil (61 million)
tr: Tamil Dili (61 milyon)

en: Thai (20 million)
tr: Tai Dili (20 milyon)

en: Turkish (150 million)
tr: Türkçe (150 milyon)

en: Ukrainian (50 million)
tr: Ukraynaca (50 milyon)

en: Vietnamese (68 million)
tr: Vietnam Dili (68 milyon)

en: Welsh (575,000)
tr: Galler (575.200)

en: Xhosa (7 million)
tr: Zhosa (7 milyon)

en: Supported languages: <placeholder-1/>
tr: Desteklenen diller: <placeholder-1/>

en: Note that Galician, Estonian, Indonesian, Macedonian, Nepali, Slovak, Vietnamese, Thai, and Xhosa are new supported languages in GNOME 2.12, thanks to the hard work of their translators. Also worthy of mention is that British English and Canadian English are also supported.
tr: Galician, Estonya, Endonezya, Makedonya, Nepal, Slovakya, Vietnam, Tai, ve Zhosa dillerinin GNOME 2.12 ile çok çalışan çeviricileri sayesinde yeni desteklenen diller arasında olduğuna dikkat edin. Ayrıca İngiliz İngilizcesi ve Kanada İngilizcesi'nin ayrıca desteklendiğini belirtmekte fayda var.

en: Many other languages are partially supported, with more than half of their strings translated.
tr: Daha bir çok dil dizgilerinin yarıdan çoğu çevirilmiş olarak kısmen destekleniyor.

en: GNOME 2.12 Release Notes
tr: GNOME 2.12 Ürün Notları

en: The GNOME Desktop
tr: GNOME Masaüstü

en: GNOME 2.12 is the latest version of the popular, multi-platform free GNOME desktop environment, providing all the tools a computer user needs, and a platform for software developers.
tr: GNOME 2.12 bir bilgisayarın ihtiyaç duyduğu tüm araçları sağlayan ve yazılım gelişticileri için bir platform olan popüler, çok yönlü ve özgür GNOME masaüstü ortamının son sürümüdür.

en: GNOME releases occur every six months, delivering new improvements to our users as fast as possible. GNOME 2.12 includes several interesting new features and hundreds of bug fixes. These release notes demonstrate the changes in 2.12. If you are already familiar with GNOME, you might go directly to <link linkend="rnusers">What's New for Users</link> or use the other navigation links.
tr: GNOME her altı ayda bir yeni ürün çıkartır, bu sayede kullanıcılarımıza yeni gelişimler en hızlı şekilde ulaştırılır. GNOME 2.12 çeşitli enterasan yeni özellikler ile yüzlerce hata düzeltimi içermektedir. Bu ürün notları 2.12 içinde olan değişimleri sunar. Eğer GNOME'un ne olduğunu biliyorsanız doğrudan <link linkend="rnusers">Kullanıcılar İçin Neler Yeni</link> bağına ya da diğer gezme bağlarına gidebilirsiniz.

en: If you'd like to learn more about GNOME in general, including many of the qualities that distinguish GNOME from other computer desktops (like freedom, usability and accessibility), information about our community (including our great translation and quality teams), and pointers to many other sources of information, try our <ulink url="http://www.gnome.org/about">About GNOME</ulink> page.
tr: GNOME hakkında GNOME'u diğer bilgisayar masaüstlerinden ayıran (özgülük, kullanılabilirlik ve erişilebilirlik) yeteneklerini anlatan, camiamız hakkında (başarılı çevirici ve kalite takımlarımız gibi) bilgiye ve daha bir çok diğer kaynağa ulaşmak istiyorsanız, <ulink url="http://www.gnome.org/about">GNOME Hakkında</ulink> sayfamızı deneyin edin.

en: This release contains all the applications needed to provide basic user functionality, like system menus, file management, web browsing, and email. These pieces form the basis for a whole ecosystem of applications built on the GNOME development platform, including great applications like <application>Gnumeric</application>, <application>Abiword</application>, <application>the GIMP</application>, and <application>Inkscape</application>. These applications don't necessarily release on the same schedule as GNOME, and are not part of our 'core' desktop, so they are not covered by these release notes. To find out more about them and other great GNOME applications, check out <ulink url="http://gnomefiles.org">GNOMEfiles.org</ulink>.
tr: Bu ürün sistem menüleri, dosya yönetimi, web taraması, ve e-posta gibi temel kullanıcı işlevselliğini sağlamak için gerekli tüm uygulamaları içerir. Bu parçalar <application>Gnumeric</application>, <application>Abiword</application>, <application> GIMP</application>, ve <application>Inkscape</application> gibi büyük uygulamalar dahil GNOME gelişim platformu üzerinde inşa edilmiş uygulamalar ekosisteminin temelini oluşturur. Bu uygulamalar GNOME ile aynı tarihte çıkmak durumunda değillerdir ve 'temel' masaüstünün bir parçası değillerdir dolayısıyla ürün notları arasında geçmiyorlar. Onlar ve diğer başarılı GNOME uygulamalarına bakmak için <ulink url="http://gnomefiles.org">GNOMEfiles.org</ulink> sitesini ziyaret edebilirsiniz.

en: GNOME 2.12 includes all of the improvements made in GNOME 2.10. If you'd like to learn more about those, you can read the <ulink url="http://www.gnome.org/start/2.10/notes/">GNOME 2.10 release notes</ulink>.
tr: GNOME 2.12, GNOME 2.10 için olan tüm gelişmeleri içerir. Eğer bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız <ulink url="http://www.gnome.org/start/2.10/notes/">GNOME 2.10 ürün notlarına</ulink> bakın.

en: GNOME is part of the GNU Project, and is proud to be and to support <ulink url="http://www.fsf.org/philosophy/free-sw.html">free software</ulink>.
tr: GNOME GNU projesinin bir parçasıdır, bundan gurur duyar ve bu <ulink url="http://www.fsf.org/philosophy/free-sw.html">özgür yazılım</ulink>'ı desteklemek içindir.

en: Known Issues
tr: Bilinen Meseleler

en: All software, when it is released, contains bugs the developers know about but have chosen, for a variety of reasons, not to fix before releasing. Free software is no different in this regard from proprietary software, except that with free software, we tell users about these problems.
tr: Tüm yazılımlar çıktığında geliştiricilerin bildiği ancak çeşitli nedenlerden ürün çıkmadan önce düzeltmediği hatalar içerirler. Özgür yazılım da bu açıdan birinin malı olan yazılımlarla aynıdır, ancak bir farkla, biz kullanıcılarımıza bu sorunları söylüyoruz.

en: We also encourage our users to report bugs so that they can be fixed. The best way to report bugs found in GNOME is to use the <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/simple-bug-guide.cgi">Simple Bug Guide</ulink>. This will take you through the necessary steps to file a quality bug report, and make sure that it is tagged appropriately. If you're too advanced for anything with the word 'simple' in it, there is also the <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi">traditional bug form</ulink>. More details on bugs already reported can be found at our <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/">Bugzilla</ulink>. Among the most prominent GNOME 2.12 bugs:
tr: Biz ayrıca hataların düzeltilebilmesi için kulanıcıların hata bildiriminde bulunmasını öneriyoruz. GNOME içinde bulunan hataların bildiriminin en iyi yolu <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/simple-bug-guide.cgi">Basit Hata Kılvuzu</ulink>'nu kullanmaktır. Bu sizi kaliteli  bir hata bildiriminde bulunmanız için gerekli aşamalardan geçirir ve hatanın doğru etiketlenmesini sağlar. Eğer içinde 'basit' geçen her şey için çok gelişmiş iseniz <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi">geleneksel hata bildirim formu</ulink> burada. Daha önce bildirilmiş hatalar hakkında daha fazla ayrıntıyı <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/">Bugzilla</ulink>'mızdan edinebilirsiniz. En belirgin GNOME 2.12 hataları şunlardır:

en: List of known issues
tr: Bilinen meselelerin listesi

en: The 'open terminal' action has been removed from the Nautilus right-click menu, in order to improve manageability and default usability. If you miss it, we recommend installing <ulink url="http://manny.cluecoder.org/packages/nautilus-open-terminal/">the Nautilus open-terminal plugin</ulink>, which not only restores 'open terminal' to the nautilus menu, but actually makes it better by opening the terminal in the directory in which you are browsing.
tr: Öntanımlı kullanabilirliği ve yönetilebilirliği arttırmak için 'uçbirim aç' eylemi Nautilus sağ tık menüsünden çıkartıldı. Eğer bu özelliği özlüyorsanız, 'uçbirim aç'ı nautilus menüsüne geri getiren ancak aslında onu uçbirimi gezdiğiniz dizinin içinde açarak onu daha da geliştiren <ulink url="http://manny.cluecoder.org/packages/nautilus-open-terminal/">Nautilus uçbirim-aç eklentisini</ulink> yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

en: Looking to GNOME 2.14 and Beyond
tr: GNOME 2.14 ve Arkasına Bakış

en: GNOME operates on a time-based release schedule, an attempt to continuously provide the best of our developers' efforts to users as quickly as we can. The following features are on the radar of GNOME developers and may land in the next few releases.
tr: GNOME geliştiricilerimizin çabalarının kullanıcılara mümkün olduğunca daha hızlı ulaşması amacıyla zamana bağlı ürün takvimi izler. Aşağıdaki özellikler GNOME geliştiricilerinin radarlarında görünüyor ve gelecek ürünlerde yere inebilirler.

en: Support of the <ulink url="http://www.apple.com/macosx/features/bonjour/">Apple Bonjour</ulink> standard for detection of services on the network, potentially via <ulink url="http://www.freedesktop.org/Software/Avahi">Avahi.</ulink>
tr: <ulink url="http://www.freedesktop.org/Software/Avahi">Avahi</ulink> ile ağ üzerinde servislerin tespit edilmesi için olan <ulink url="http://www.apple.com/macosx/features/bonjour/">Apple Bonjour</ulink> standartının desteklenmesi.

en: Support of the <ulink url="http://en.wikipedia.org/wiki/Caldav">caldav</ulink> open calendar services standard in Evolution.
tr: Evolution içinde <ulink url="http://en.wikipedia.org/wiki/Caldav">caldav</ulink> açık takvim servis standartının desteklenmesi.

en: Use of <ulink url="http://people.redhat.com/dcbw/NetworkManager/">Network Manager</ulink> to give all network-aware apps intelligent behavior in the face of network connection and disconnection.
tr: Ağ kullanan uygulamalara ağ bağlanması ve bağlantı kesilmesi açısından akıllı işleyis kazandıracak <ulink url="http://people.redhat.com/dcbw/NetworkManager/">Ağ Yöneticisi</ulink>'nin kullanımı.

en: Consolidation of gtk and gnome libraries to ease development and deployment of GNOME applications, via <ulink url="http://live.gnome.org/ProjectRidley">Project Ridley.</ulink>
tr: GNOME uygulamalarının daha kolay geliştirilmesi ve kurulması için gtk ve gnome kütüphanelerinin birleştirilmesi, <ulink url="http://live.gnome.org/ProjectRidley">Ridley Projesi</ulink> ile.

en: Increased usage of new rendering infrastructure to improve looks and usability, for example, by integrating it with <ulink url="http://www.stellingwerff.com/?p=5">Clearlooks, our new default theme.</ulink>
tr: Görünümü ve kullanılırlığı geliştirmek için yeni tarama alt yapısının yoğun bir şekilde kullanımı, örneğin <ulink url="http://www.stellingwerff.com/?p=5">yeni öntanımlı tammız olan Temiz Bakışlar</ulink> ile birleştirmek.

en: For further information, see the <ulink url="http://live.gnome.org/RoadMap">GNOME roadmap</ulink> on our wiki.
tr: Daha fazla bilgi için wiki'miz üzerinde bulunan <ulink url="http://live.gnome.org/RoadMap">GNOME yol haritasına</ulink> bakın.

en: Getting Involved
tr: Dahil Olmak

en: The core of GNOME's success is its many volunteers, both users and developers.
tr: GNOME'un başarısındaki temel onun gönüllüleridir, hem kullanıcılar hem de geliştiriciler.

en: As a user, your contribution can be as simple as filing good bug reports. You can file bugs in our Bugzilla using the <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/simple-bug-guide.cgi">simple bug assistant</ulink>. If you want to contribute more, you can join our active <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/bugsquad/">bug-squad</ulink>.
tr: Kullanıcı olarak katkınız güzel bir hata bildirimi yapmak kadar basit olabilir. Hataları Bugzilla'mızı kullanarak <ulink url="http://bugzilla.gnome.org/simple-bug-guide.cgi">basit hata yardımcısı</ulink> ile yapabilirsiniz. Eğer daha fazla katkıda bulunmak istiyorsanız, aktif <ulink url="http://developer.gnome.org/projects/bugsquad/">hata-imi'ne </ulink> katılabilirsiniz.

en: For developers, there is much exciting progress to be made in any of our active developer groups - Accessibility, Documentation, Usability, Translation, Web, Testing, Graphics, and Desktop &amp; Platform Development. Here is a <ulink url="http://live.gnome.org/JoinGnome">guide to help you get started</ulink>.
tr: Geliştiriciler için, Erişilebilirlik, Belgelendirme, Kullanılabilirlik, Çeviri, Web, Test, Grafikler, ve Masaüstü ve Platform Gelişimi gibi aktif geliştirici gruplarımızda çok etkileyici bir süreç vardır. Burada <ulink url="http://live.gnome.org/JoinGnome">başlamanıza yardımcı olacak bir kılavuz</ulink> bulunuyor.

en: Helping on GNOME can be an incredibly satisfying experience, allowing you to meet a wide range of motivated, skilled, and helpful people all working towards a unified goal. Join us today and see what a difference you can make.
tr: GNOME'a yardımcı olmak inanılmaz tatmin edici bir tecrübedir, aynı tek bir hedefe kilitlenmiş birçok motive olmuş, yetenekli ve yardımcı insan ile tanışmanızı sağlar. Bugün bize katılın ve ne tür değişiklikler yapabileceğiniz görün.

en: Credits
tr: Hazırlayanlar

en: These release notes were assembled by Murray Cumming, Davyd Madeley, and the GNOME community.
tr: Ürün notları Murray Cumming, Davyd Madeley, ve GNOME topluluğu tarafından hazırlanmıştır.
